Een kort geding gaat sneller dan een gewone rechtszaak. Maar de rechter zal een vordering pas toewijzen als er echt haast bij is. In een zaak waarin ontruiming van een cafetaria werd gevraagd, ging dat mis.
Cafetaria in winkelcentrum
Een ondernemer exploiteert sinds 1999 een cafetaria. In 2013 wordt gestart met de renovatie van het winkelcentrum. Die werkzaamheden zijn in 2017 afgerond. De ondernemer tekent een nieuwe huurovereenkomst.
Gat in dak gezaagd
De ondernemer dicht de gaten.
Lees ook: Scholieren in duur kantoorgebouw zijn gebrek
Eis: ontruiming en boetes
De verhuurder eist in kort geding ontruiming van het gehuurde en betaling van boetes. De huurder zou tekortgeschoten zijn in de nakoming van de verplichtingen onder de overeenkomst.
Lees ook: Verplichtingen van een verhuurder
Bodemprocedure afwachten
De rechter oordeelt als volgt. Kern is of in kort geding voldoende grond bestaat de vordering tot ontruiming van het gehuurde toe te wijzen. De verhoudingen zijn in de loop der tijd verhard. Wat er ook zij van de discussie tussen partijen over het al dan niet insturen en retourneren van stukken door gedaagde (een “welles-nietes”-discussie), het volgende geldt:
Ook dak niet spoedeisend
Volgens de rechter leidt de enkele omstandigheid dat sprake is van noodzakelijke reparaties aan het dak, niet zonder meer tot een spoedeisend belang tot nu al ontruimen. Het is niet duidelijk waarom eiseres niet eerst heeft verzocht om een vervangende machtiging om het gehuurde te betreden (al dan niet met behulp van de politie) om datzelfde doel te kunnen bereiken, namelijk toegang tot het gehuurde en het zo spoedig mogelijk herstellen van het dak.
Alles overziend komt de kantonrechter tot het oordeel dat de gevorderde ontruiming wordt afgewezen.
Bron: ECLI:NL:RBROT:2018:10786